Select Page

Pisni izpiti splošne mature so se letos začeli 30. 5. in zaključili 17. 6., ustni izpiti pa so od 15. 6. do 23. 6. 2020.

Od 48 dijakov, ki so maturo opravljali prvič, jo je uspešno opravilo 46 dijakov (32 v Postojni in 16 v Ilirski Bistrici), oz. 95,8% (slovensko povprečje je 93,9%). Le dva dijaka imata po en popravni izpit (iz angleščine in matematike). Povprečje doseženih točk naše šole je 20,28%, kar je v slovenskem povprečju.

Letos imamo na šoli kljub majhni generaciji kar tri zlate maturante in sicer:

  • Rok Rutar (4. A/IB) s 33 točkami
  • Lea Kalister (4. B) s 30 točkami in
  • Nina Mislej (4. B) s 30 točkami.

Še dva dijaka imata po 28 točk in dve dijakinji po 27 točk, kar je vse odličen uspeh.

Ob poklicni maturi je 12 dijakov naše šole opravljalo tudi t.i. 5. predmet splošne mature, uspešnih je bilo 11 oz. 91, 7 %, (slovensko povprečje pa je 79 %).

Z rezultati letošnje splošne mature v spomladanskem roku smo zelo zadovoljni, še posebej ob dejstvu, da so se zaradi epidemije Covid-19 dijaki morali 2 meseca pripravljati doma, pa tudi na šoli so izpiti potekali pod posebnimi pogoji ob strogem upoštevanju varnostnih ukrepov.

Vsem maturantom čestitke za dobro opravljeno delo in veliko uspeha na nadaljnjih poteh.

Nina Mislej in Lea Kalister z ravnateljico

Tajnici ŠMK SM
Dora Tomaduz in Sonja Škrlj Počkaj


(Število obiskov: 118)
Dostopnost