Select Page

V spomladanskem roku 2022 je splošno maturo na Šolskem centru Postojna prvič v celoti opravljalo 45 gimnazijcev (v Postojni 37 in v Ilirski Bistrici 8), vsi so bili uspešni, torej je rezultat splošne mature na naši šoli 100 % (na državni ravni je 95,41 %). Splošni uspeh kandidatov naše šole je 21,3 točke, kar je tudi nad slovenskim povprečjem, ki je 20,79.

Dva dijaka naše šole sta dobila naziv zlatega maturanta, to sta Jakob Marcel Del Piero, ki je dosegel 32 točk in Jakob Šega, ki je dosegel 31 točk.

Poleg tega je Nika Škrlj dosegla 29 točk, po 28 točk pa Nik Istenič in Maruša Srpan. Še pet dijakov je doseglo 27 točk.

Poleg gimnazijcev je izpit iz posameznega predmeta splošne mature (t. i. peti predmet) opravljalo tudi devet dijakov Šolskega centra Postojna programov strojni in ekonomski tehnik ter tehnik računalništva. Izpit je uspešno opravilo osem dijakov oziroma 88,88 % (na državni ravni (79,31 %). 

Vsem iskrene čestitke in lepe počitnice.

mag. Sonja Škrlj Počkaj,
tajnica ŠMK SM


(Število obiskov: 840)
Dostopnost